WYBORCO SPRAWDŹ GDZIE GŁOSUJESZ! - czytaj obwieszczenie 

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

10 lipca 2019r. Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego uczestniczył w obchodach setnej rocznicy urodzin Pani Władysławy Szymczyk, składając dostojnej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.

Pani Władysława urodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim 6 lipca 1919 r. Wychowała czworo dzieci, doczekała się 7 wnucząt i 7 prawnuków. Obecnie mieszka z jedną z córek.

- Dzisiejszy jubileusz jest wyjątkowym świętem dla Pani i Pani najbliższych. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Z okazji tak pięknej rocznicy, życzę kolejnych lat w zdrowiu, dużo pomyślności, szczęścia i spokoju ducha, oraz nieustających pięknych chwil, spędzonych w kręgu bliskich osób – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jak podkreśla Jubilatka, dorastała w gospodarskiej rodzinie, wraz z 5 siostrami i 2 braci. Wspomina, że rodzinne gospodarstwo znajdowało się w okolicach dzisiejszego budynku Starostwa Powiatowego
w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pani Władysława w rozmowie z Prezydentem Miasta podkreśliła, że całe swoje życie poświęciła wychowywaniu dzieci i pracy w domu. Uwielbiała czytać książki i jak sama przyznaje jest przekonana, że znajduje się w ścisłej czołówce osób, które najchętniej i najczęściej wypożyczały książki ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Chyba musi być w tym Ostrowcu całkiem dobrze, skoro można dożyć 100 lat” – przyznaje sama Jubilatka.

Niezwykła rocznica obchodzona była z najbliższymi Pani Władysławy, przedstawicielami Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy z ogromną przyjemnością odśpiewali Pani Władysławie wyjątkowe „dwieście lat”.