26 stycznia Prezydent Jarosław Górczyński spotkał się dyrektorem  Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damianem Urbanowskim. Temast spotkania dotyczył dużej inwestycji drogowej, która w ciągu najbliższych paru lat zostanie zrealizowana w naszym mieście. 9 grudnia wydana została decyzja środowiskowa, która otwiera drogę do szczegółowego zaplanowania kolejnych etapów inwestycji.

Dzisiaj rozmawiamy na temat dróg wojewódzkich przebiegających przez nasze miasto. Głównie na temat ciągu dróg Aleja 3- Maja, z mostem na rzece Kamiennej, rondem przy ulicy Słowackiego – Okólnej, rondem przy ulicy Denkowskiej oraz pełnym węźle przy ulicy Radwana do ulicy Bałtowskiej. Długość remontowanego odcinka to blisko 2 kilometry i obejmuje również budowę nowego obiektu na rzece kamiennej, trzech rond i dwóch skrzyżowań – powiedział Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński - Prace budowlane przewidziane są na rok 2017. Zbudowanie nowego mostu na rzece Kamiennej będzie się oczywiście wiązało z dużymi utrudnieniami związanymi z ruchem samochodowym i pieszym w całym mieście. W związku z tym będziemy szukać najlepszych rozwiązań aby zminimalizować problemy z tym związane. Nowe rondo przy ulicach Słowackiego, Okólnej i Denkowskiej ułatwi wyjazd i zjazd na Targowisko Miejskie. Kolejne rondo to skrzyżowanie ul. Denkowskiej i Radwana, dzięki czemu uwolnimy w tym miejscu ok 6000 m2 terenu.

Wyremontowane zostaną również chodniki i dodane elementy małej architektury, które służyć będą mieszkańcom miasta w wygodnym przemieszczaniu się pieszo po mieście.

Koszt inwestycji to około 14-15 mln złotych, 85% tej kwoty będzie stanowiło dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast tylko 15% stanowi wkład własny.