Silny deszcz z burzami

Data utworzenia 2020-09-26 07:00:01Ważne do 2020-09-27 10:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzamiPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Festiwal Rockowo-Bluesowy pn.: „Wielki Ogień” im. Miry Kubasińskiej jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Dzięki dobrej muzyce i wyjątkowej atmosferze jaki tworzą debiutanci z uznanymi i cenionymi muzykami Festiwal ten zapisuje się dużymi zgłoskami na muzycznej scenie Polski.

Jak co roku tak i tym razem organizatorzy Festiwalu stanęli na wysokości zadania i zapewnili ostrowczanom nie lada muzyczną ucztę. Konkurs młodych wykonawców rozpoczął się w sobotę. Jury w składzie: Krzysztof Dłutowski-organista, pianista, oboista współtwórca zespołu Breakout, Paulina Lenda-Kozub-wokalistka, autorka tekstów i muzyki, Laureatka „Szansy na Sukces” oraz finalistka 1. Edycji „Mam Talent” oraz Marcin Bracichowicz- gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny - wieloletni gitarzysta Andrzeja Piasecznego i zespołu IRA zakwalifikowało do konkursu 18 zespołów, które zaprezentowały się na scenie Amfiteatru w Parku Miejskim, a byli to: 6BM, Biegun Zachodni, BlackJob, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów, Inclusion, Jurajski Oddział Bluesowy, Lampky, Maichero, Mitch, My Own waste land, Rainforest, Rif, Stonage Full Of Sun, TeasR,The Kroach, Voda trio,Wij, Ghetto.

- Bardzo się cieszę, że tak licznie miłośnicy bluesa i rocka odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Festiwal ten ma za zadanie promować młode zespoły, ale w głównej mierze upowszechniać dorobek artystyczny Miry Kubasińskiej wspaniałej piosenkarki, wokalistki zespołu Breakout. To zaszczyt, że ta wyjątkowa postać jest ambasadorką naszego miasta-powiedział prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Sobotni wieczór rozpoczęły rytmy reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Miks gatunków jaki zaserwował zespół Reggaeside – ubiegłoroczny laureat konkursu sprawił, że wielopokoleniowe grono odbiorców od razu poderwało się do zabawy. Sobotni wieczór wypełnił koncert Natalii Sikory, zwyciężczyni programu „The Voice of Poland”, która w 2018 roku wydała płytę „Tribute to Mira Kubasińska”.

Drugiego Dnia „Wielkiego Ognia” oprócz części konkursowej mieliśmy możliwość zapoznać się z twórczością Krzysztofa Skiby - satyryka, felietonisty, showmana, autor tekstów piosenek, który zaprezentował swoją książkę pt.: „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”. Po 20.00 sceną Amfiteatru zawładnął „Nocny Kochanek” prezentujący muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Zespół z powodzeniem wykorzystuje humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe. Po dużej frekwencji, żywiołowej zabawie poznać można było, że zaserwowana muzyka przypadła do gustu przybyłym na koncert.

Lista laureatów przeglądu dostępna jest na stronie http://www.wielkiogien.ostrowiec.info. Zgodnie z tradycją za rok, na ostrowieckiej scenie wystąpią zwycięzcy tegorocznej edycji.