UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Trwa remont ulicy Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach prowadzonych prac, których koszt wynosi 180 tysięcy zł. zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa na długości 260 metrów. Powstaną nowe chodniki, wymienione zostaną krawężniki.

- Na części ulicy Kopernika w ubiegłym roku była budowana kanalizacja deszczowa i sanitarna – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. - W związku z tym konieczne było odtworzenie nawierzchni. Odpowiednia kanalizacja deszczowa jest niezwykle ważna, ponieważ przy obfitych opadach deszczu tworzą się ogromne kałuże na ulicach. Na bieżąco budujemy i remontujemy drogi. Niebawem rozpoczynamy remont ulicy Kwiatowej oraz kilku ulic bocznych. Serdecznie przepraszam mieszkańców ulicy Kopernika za utrudnienia związane z remontem, ale prowadzone prace są niezbędne by zapewnić właściwy komfort jazdy na tym osiedlu. Nie możemy zapominać, że ta droga łącząc ulicę Iłżecką oraz Henryka Sienkiewicza spełnia ważną funkcję komunikacyjną.

- Głównym zadaniem prac remontowych na ulicy Kopernika jest przywrócenia stanu pierwotnego po zeszłorocznej budowie kanalizacji deszczowej – mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Krzysztof Kowalski. - Wymieniamy także część chodników i 200 metrów krawężnika. Do końca tygodnia te prace zostaną zakończone i utrudnienia dla mieszkańców w związku z remontem się skończą.