Silny deszcz z burzami

Data utworzenia 2020-09-26 07:00:01Ważne do 2020-09-27 10:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzamiPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Część techniczna prac związanych z przebudową i rozbudową Ostrowieckiego Browaru Kultury została zakończona. Budynek i sale prezentują się imponująco. Z całą pewnością Ostrowiecki Browar Kultury można nazwać perłą architektoniczną naszego miasta i regionu oraz gmachem na miarę XXI wieku. Obecnie trwają prace związane z przeprowadzką Miejskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystycznych oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Uroczyste otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury nastąpi w trzech odsłonach – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – 14 września odbędzie się pierwsza i główna uroczystość związana z inauguracją. Tego dnia nastąpi otwarcie Miejskiego Centrum Kultury. Następnie w kolejne dwa weekendy swoje podwoje otworzą Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Na inaugurację każda z tych placówek przygotowuje wiele atrakcji, o których poinformujemy już wkrótce. Ten obiekt ma spełniać wiele zadań oraz być oknem na świat w obszarze kultury. Wierzę, że wielu utalentowanych, młodych ludzi będzie tu stawiać swoje pierwsze, artystyczne kroki. Koszt modernizacji placówki to 23 miliony złotych z czego 17 mln zł to dotacje z Unii Europejskiej. Dzisiaj taka inwestycja, by nie powstała, gdyż kosztowałaby około 70 mln. zł. Po prostu wszystko drożeje - prąd, pracownicy, materiały. Nam udało się pozyskać bardzo duże dofinansowanie z zewnątrz. Ostrowiec Świętokrzyski zasługuje na tego typu placówkę. Chcemy, aby ten obiekt tętnił życiem. Powstał dla wszystkich ostrowczan. Jest również przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

W budynku znajduje się kilka przestronnych wielofunkcyjnych sal. Oprócz placówek kultury będzie tam kawiarnia oraz sala konferencyjna. Gmach ma swój niepowtarzalny klimat dzięki zachowaniu pierwotnej architektury sprzed wielu lat w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Postindustrialne przestronne przestrzenie, a także fuzja starej cegły, betonu, stali i dużych przeszklonych powierzchni uzupełniona stonowaną kolorystyką z przewagą szarości, bieli i czerni tworzą doskonałe, neutralne tło do organizacji wielu artystycznych przedsięwzięć.

– Na pewno z Ostrowieckiego Browaru Kultury będą korzystać mieszkańcy całego powiatu – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – Obecnie bardzo blisko współpracujemy z miastem dlatego Ostrowiecki Browar Kultury będzie miejscem organizacji wspólnych imprez artystycznych. Pamiętam pierwsze negocjacje w sprawie zakupu obiektu od właścicieli. Zaczęły się one od 20 mln zł. a skończyły na 7 mln. zł. Negocjacje były trudne, ale dzisiaj z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że było warto.

Taki obiekt jak Ostrowiecki Browar Kultury to powód do dumy dla naszego miasta i regionu. Dzięki odpowiedniej polityce władz Ostrowca miasto rozwija się w wielu sferach: gospodarczej, rekreacyjnej i kulturalnej.