UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W miniony czwartek duża grupa ostrowczan skorzystała z zaproszenia Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego i jeszcze przed oficjalnym otwarciem miała możliwość zwiedzenia Ostrowieckiego Browaru Kultury. Zaproszenie zostało zamieszczone na portalu społecznościowym i skierowane zostało do wszystkich zainteresowanych poznaniem browaru od przysłowiowego „środka”. Ostrowiecki Browar Kultury wzbudza bardzo duże zainteresowanie, co potwierdza ilość osób, które odpowiedziały na zaproszenie. W towarzystwie Prezydenta Jarosława Górczyńskiego oraz Wiceprezydenta Dominika Smolińskiego zwiedzający podziwiali przestrzenie, w których swoją siedzibę znajdą MCK, BWA i MBP i nie kryli zachwytu. Dla tych, którzy nie załapali się na rekonesans tego wyjątkowego w skali kraju obiektu zostaną zaproponowane kolejne terminy.

Miejskie Centrum Kultury będzie pierwszą instytucją, która zaakcentuje swoją obecność w nowej siedzibie OBK. Na tę okoliczność w dniach: 13-15 września organizatorzy przygotowali ciekawy program tak, by wpasować się w gust ostrowczan. Oprócz występów lokalnych artystów gwiazdami, które uświetnią to wyjątkowe wydarzenie będą Krzysztof Zalewski-jeden z najpopularniejszych polskich muzyków, laureat drugiej edycji programu IDOL oraz Czerwone Gitary-zespół znany szerokiej rzeszy publiczności. W kolejne weekendy swoją specjalną ofertę zaprezentuje Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Zmaczki OBK