Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył ostatnio w kilku spotkaniach, w których tematem numer jeden był rozwój gospodarczy Ostrowca Świętokrzyskiego. W pierwszym wzięli udział przedsiębiorcy z branży metalowo-odlewniczej, którzy dowiedzieli się o środkach unijnych z jakich mogą skorzystać w nowej perspektywie finansowej 2015-2020, w drugim członkowie Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

- Ważne jest to, że podczas takich spotkań przedsiębiorcy różnych branż mogą dowiedzieć się bezpośrednio o możliwości aplikowania o środki unijne, czy też poznać nasze działania w sferze gospodarczego ożywienia Ostrowca Św.- przyznaje prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent zaznaczył, iż zaproponuje przedsiębiorcom powiększenie Ostrowieckiej Rady Gospodarczej m.in. o przedstawicieli największych firm z terenu miasta. Na jednym z pierwszych posiedzeń zaopiniują oni przygotowany przez Gminę Ostrowiec ,,Program pomocy przedsiębiorcom inwestującym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w latach 2015 – 2020”. Zawiera on ulgi w podatku od nieruchomości na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy tworzący nowe inwestycji na terenie miasta i co z tym związane nowe miejsca pracy.

- Kolejnym ważnym tematem są tereny inwestycyjne – mówi Jarosław Górczyński. O powiększenie ich areału zabiegam od pierwszych tygodni, kiedy zostałem prezydentem. Rozmowy nie są łatwe, ale jestem optymistą. W głównej mierze grunty są w zarządzie syndyków, a przypominam, że chcemy nabywać jedynie wielohektarowe działki.

Gmina Ostrowiec oczekuje także decyzji Ministerstwa Gospodarki o włączeniu dwuhektarowej działki do ostrowieckiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Lokalizacją na niej swego biznesu rozważa jedna z firm działająca w obszarze przemysłu lekkiego.