Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Stowarzyszenie Ostrower wspólnie z Gminą Ostrowiec zaprasza na Rajd Rowerowy podsumowujący ogólnopolską rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z 23 miast, które przystąpiły do tegorocznej zabawy. Po niemal 4 tygodniach rywalizacji nasze miasto zajmuje 5 miejsce. Wspólny rajd będzie właściwie ostatnią szansą na zdobycie punktów do końcowego rankingu.

Trasa przejazdu o łącznej długości 15 km będzie przebiegała drogami powiatowymi
i gminnymi w następujący sposób: Rynek m. Ostrowca – ul. Starokunowska – ul. Sienkiewicza –
ul. Długa – ul. Słoneczna – ul. Ostrowiecka – ul. Las Rzeczki – ul. Iłżecka – ul. Rzeczki – ul. Gościniec – Ośrodek GUTWIN.
Meta przewidziana jest na terenie ośrodka Gutwin, gdzie uczestnicy przejazdu spotkają się na ognisku turystycznym i podsumowaniu akcji. Zostaną także wręczone nagrody dla tych, którzy w trakcie całej rywalizacji przejechali największą liczbę kilometrów, a tym samym zdobyli najwięcej punktów dla naszego miasta. Powrót z miejsca zakończenia rajdu odbywać się będzie indywidualnie.

Przejazd na całym odcinku zostanie zabezpieczony przez Policję i Straż Miejską oraz grupę medyczną zgodnie z wymaganymi przepisami. Organizatorzy zapewnią również wóz techniczny na wypadek awarii sprzętu rowerowego uczestników. Udział w przejeździe odbywać się będzie na własną odpowiedzialność.