Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński otrzymał nagrodę „Lider z powołania” w kategorii „Lider rozwoju lokalnego i regionalnego” podczas Międzynarodowego Kongresu, który 26 września odbył się w Rzeszowie.

Celem konkursu jest promowanie przedsiębiorczości, wyróżnianie ludzi kreatywnych i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. Konkurs ma na celu ukazanie liderów nie tylko w dziedzinie gospodarki ale też kultury, sportu, samorządności czy nauki. „Lider z powołania” to konkurs organizowany przez magazyn Why Story.

Podczas uroczystej gali wręczenia wyróżnień na Uniwersytecie Rzeszowskim „Lider rozwoju lokalnego i regionalnego” nagrodzeni zostali też Bogusław Biernat, Sołtys Leśnej k. Żywca w gminie Lipowa, Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Czeladzi, Małgorzata Włodarczyk – Wójt Gminy Miasteczko Krajeńskie Tyberiusz Narkowicz, Burmistrz Jastarni, radny i przewodniczący gminy Jastarnia, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna a także m.in. Czesław Lang, Prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który został wyróżniony jako lider XXI wieku.

- To dla mnie duże wyróżnienie. Cieszę się, że działania na rzecz rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego znajdują uznanie także poza miastem i są dostrzegane przez znamienite grono ekspertów zasiadających w kapitule – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej w Warszawie prezydent Jarosław Górczyński odebrał nagrodę „Modernizacja Roku” za „Rawkę od Nowa”.