UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

We wtorkowe popołudnie nauczyciele z gminnych i powiatowych placówek oświatowych świętowali wspólnie we wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury. Były odznaczenia i dyplomy. Nie obyło się również bez części artystycznej, serdecznych życzeń i przemówień. Tak przebiegało Święto Edukacji Narodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Być nauczycielem i pedagogiem to w dzisiejszych czasach jest ogromny trud – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Serdecznie dziękuję Państwu za Wasz wysiłek, codzienne zaangażowanie, za to, że zaszczepiacie wśród dzieci i młodzieży pasję do wielu przedmiotów szkolnych. Dla uczniów jesteście przewodnikami i mentorami. Dbacie o proces edukacyjny przyszłych pokoleń. Nie wszyscy chcą myśleć o tym, żeby zadbać o przyszłość. A przecież nasze losy zależą od tego jak Państwo przygotujecie dzieci i młodzież do dorosłego życia. My inwestujemy w edukację. Dajemy możliwość uzyskania certyfikatów językowych, otwieramy szkoły w piątki po południu i w soboty. Od tego roku wprowadziliśmy dodatkowe godziny nauki matematyki i logiki. Logika i logiczne myślenie jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Są także dodatkowe zajęcia z plastyki. Dla nauczycieli mamy dodatki motywacyjne. Ostrowiec inwestuje w edukacje i jesteśmy dobrze przygotowani na zapewnienie dobrych warunków dla nauczycieli i uczniów.

Podziękowania za pracę złożył wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński.

– W imieniu własnym oraz Pani starosty Marzeny Dębniak chciałby Państwu serdecznie podziękować za to, że pokonaliście wszelkie problemy związane z reformą edukacji – mówi wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński. – Pokonaliśmy wszelkie niedogodności, które na szczęście już są za nami. Z okazji Waszego święta składamy Wam na serdeczniejsze życzenia.

Wicestarosta Andrzej Jabłoński serdecznie powitał nowych dyrektorów szkół średnich Małgorzatę Górecką – Smolińska – dyr LO Im. Joachima Chreptowicza oraz i Tomasza Łodeja dyr Zespołu szkól nr 3.

W imieniu wyróżnionych nauczycieli podziękowała dyrektor PSP 14 Katarzyna Goworek.