Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Ponad 600 uczniów ostrowieckich szkół podstawowych otrzymało stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe uzyskane w minionym roku szkolnym. Prezydent Jarosław Górczyński w PSP Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, w której jest aż 162 stypendystów, wręczył osobiście okolicznościowe dyplomy najlepszym uczniom.

– Inwestowanie w oświatę jest bardzo ważne- uważa prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Ostrowiec Świętokrzyski staje się liderem w tej części kraju jeżeli chodzi o inwestycje w oświatę. W tym roku zaproponowaliśmy dodatkowe zajęcia z matematyki i logiki, a także plastyki dla chętnych uczniów.

-Taka sytuacja motywuje do jeszcze lepszego działania- nie ukrywa dyrektor PSP Nr 1, Renata Olszańska. Trzeba się starać, trzeba się przygotowywać do lekcji i jak widać po sukcesach szkoły i ilości stypendystów nauczyciele bardzo dobrze sobie z tym radzą.