Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się pasowanie na uczniów, w którym uczestniczył Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Prezydent miasta osobiście pasował 72 pierwszoklasistów. Dzieci złożyły ślubowanie. Nastrój był wyjątkowy, a dzieci niezwykle przejęte. Rodzice i dziadkowie nie kryli wzruszenia i radości. Pasowanie na uczniów odbyło się ogromnym ołówkiem.

- Dzisiejszy dzień dla pierwszoklasistów to ogromne emocje, ale także radość – mówiła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 Katarzyna Goworek. – To także radość dla nas, ponieważ wiemy, że rodzice nam zaufali i posłali dzieci do naszej szkoły. W tym roku mamy trzy oddziały klas pierwszych, do których uczęszcza łącznie 72 pierwszoklasistów. Przez pierwszy miesiąc dzieci się aklimatyzowały, a dzisiaj przygotowaliśmy dla nich upominki, atrakcje oraz poczęstunek. Szkoła przeszła gruntowny remont. Uczniom bardzo podobają się nowe łazienki, klasy, korytarze. Chcemy, żeby szkoła kojarzyła się uczniom nie tylko z nauką i szkolą ławką, ale także z miłym spędzaniem czasu, dlatego zorganizowaliśmy kąciki odpoczynku. W takiej strefie rekreacji uczniowie mogą odpocząć, posiedzieć na sofach lub pufach i porozmawiać.

– Takie uroczystości to zawsze ogromne wydarzenie dla uczniów, rodziców i dziadków – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Gorczyński. – Szkoła przeszła gruntowną modernizację za ponad 4 miliony złotych. W PSP 14 jest wysoki poziom nauczania, co doceniają rodzice, dlatego ta placówka oświatowa cieszy się ogromnym powodzeniem za co serdecznie dziękuję dyrekcji szkoły i nauczycielom. Dobre szkoły są w cenie, a poziom nauczania możemy obecnie oceniać po ilości dzieci zapisywanych do szkół.