Informacja dla podatników podatku: od nieruchomości, rolnego i leśnego o sposobie doręczania decyzji wymiarowych na rok 2021 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Kilkuset ostrowczan – przedstawicieli władz miasta i powiatu organizacji patriotycznych, kombatanckich, partii politycznych, szkół, instytucji, przedsiębiorstw i zakładów pracy wzięło udział w tegorocznych obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30 mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła. Po mszy uczestnicy przeszli ulicami Starokunowską i Sienkiewicza do Parku Miejskiego pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

– Rocznica Odzyskania Niepodległości jest dla każdego Polaka szczególnym dniem i jednym z najważniejszych świąt w ciągu roku – – zwrócił się do zebranych wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios. – Wspólne manifestowanie miłości i szacunku do ojczyzny, jej dziejów, przodków, kultury i tradycji, tworzy unikalną więź, zbudowaną na autentycznych podwalinachpatriotyzmu. Uczestnicząc w uroczystościach kościelnych i świeckich, składając kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, z zadumą i refleksją zastanówmy się o jaką Polskę walczyli i przelewali krew narodowi bohaterowie.

Chwile wzruszenia dostarczyły Piosenka „Chopin”, zaśpiewana przez laureatkę Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych oraz „Pierwsza Brygada” i inne pieśni legionowe, odegrane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Państwowej Szkoły Muzycznej.

Po raz 15 pod pomnikiem Marszałka przedstawiciele ostrowieckie delegacji złożyli Ogień Niepodległości z XIX sztafety, zapalony w Kostiuchnówce na polskim cmentarzu legionowym.

Następnie pod pomnikiem zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów.