Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Już od najbliższej środy (20 listopada) ulica Jana Głogowskiego oraz plac świętego Floriana w Ostrowcu Świętokrzyskim zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Możliwy będzie tylko dojazd do parkingu dla interesantów koło Urzędu Miasta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, przeprowadzi remont ulic Siennieńskiej, Okólnej i Jana Głogowskiego. Pierwszy etap remontu rozpocznie się już w środę, 20 listopada i wiąże z zamknięciem dla ruchu ulicy Głogowskiego oraz placu świętego Floriana przy Urzędzie Miasta.

Otwarty pozostanie natomiast duży parking dla interesantów z dojazdem od ulicy Wardyńskiego. Wyjazd z parkingu wyjątkowo odbywać się będzie w górę, do ulicy Wardyńskiego. Na czas remontu na tym odcinku obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Całkowicie zamknięty będzie natomiast przejazd do ulicy Siennieńskiej.

Remont pozostałych ulic w ramach tego zadania - Siennieńskiej i Okólnej, zaplanowany jest dopiero na przyszły rok. Przypomnijmy, że miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość prac kosztować będzie 4 miliony 439 tysięcy złotych.