Informacja dla płatników podatku: od nieruchomości, rolnego i leśnego o sposobie doręczania decyzji wymiarowych na 2020 rok

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

W pięciu punktach miasta powstają otwarte strefy rekreacji realizowane z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019. Takie miejsca powstają w Parku Fabrycznym, Parku Miejskim, na Ośrodku Rekreacyjno – Wypoczynkowym na Gutwinie, przy ulicy W. Sikorskiego oraz zakończona już przy Szkole Podstawowej nr 1.

Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowa strefy w Parku Fabrycznym. Powstanie tego nowego terenu rekreacyjnego kosztuje 98 tysięcy złotych, a zakończenie prac zaplanowano na 29 listopada. Na terenie strefy aktywności w Parku Fabrycznym zostały zamontowane urządzenia zabawowe i do ćwiczeń. Wszystkie urządzenia spełniają wymogi bezpieczeństwa.

– W naszym mieście powstaje pięć takich otwartych stref aktywności. Są to Park Miejski, Park Fabryczny, teren przy ulicy Sikorskiego, ośrodek na Gutwinie oraz teren przy szkole podstawowej nr 1. – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Budowa takich miejsc to nasza odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców zgłaszane wielokrotnie podczas różnych spotkań oraz w ramach Budżetu Obywatelskiego. My wsłuchujemy się w głosy mieszkańców i to nas inspiruje do działania dla dobra lokalnej społeczności. Będzie renowacja skate parku w Parku Miejskim wraz z montażem nowych elementów, ponieważ z taką propozycją wystąpili młodzi ludzie.

– Park Fabryczny to najstarszy teren rekreacyjny w naszym mieście - mówił radny Włodzimierz Sajda. – Dzięki Panu Prezydentowi ten teren jest odnawiany dla dobra mieszkańców. Widać gołym okiem, że park jest zadbany, a teraz powstała strefa rekreacji. Podczas prac mieszkańcy tej dzielnicy byli bardzo zainteresowani tym co tu powstanie. Wiele osób nadal pamięta, jak kiedyś wyglądał Park Fabryczny, o który dbał ogrodnik. Główną ozdobą tego miejsca była wówczas fontanna. Przywrócenie takiego obiektu małej architektury to taki nasze marzenie. W Parku Fabrycznym przed laty życie tętniło i cieszy mnie to, że tak się dzieje ponownie. Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców za tak aktywne działanie dla ich dobra i za dobre gospodarowanie.

Przypomnijmy, że w dolnej części miasta powstaje jeszcze jedno miejsce dedykowane aktywnym formom wypoczynku. Boisko i plac zabaw budowane są w dzielnicy Częstocice.