Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Już w najbliższy piątek o godz. 17, na ostrowieckim Rynku, czeka nas uroczyste rozświetlenie choinki, które jest już od kilku lat, w naszym mieście, symbolem początku świątecznego okresu. Towarzyszyć mu będą konkursy, niespodzianki i występy artystyczne.

Tymczasem Gmina Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęła montaż dekoracji świątecznych na słupach oświetlenia ulicznego w ilości 294 szt. Ozdoby wykonane są w technologii LED oświetlą główne ulice miasta np. Sienkiewicza, Sandomierską, Radwana, Iłżecką, Denkowską, Okólną, Żabią, Długą, Aleję Jana Pawła, oraz Polną  itp. Oprócz typowych dekoracji świątecznych montowane będą elementy przestrzenne  na ul. Sandomierskiej, Sienkiewicza, wiadukcie oraz w „Wąskiej Uliczce”. Przygotowany do sezonu świątecznego zostanie także Rynek, na którym zamontowane zostaną  girlandy igiełkowe do dekoracji głogów i świerków, kaskada przy fontannie, wielkogabarytowe bombki świąteczne z przejściem, model świetlny globusa: średnica, a także choinka bożonarodzeniowa  o wysokość 10 metrów. Dodatkowo pojawią się kurtyny świetlne w „Wąskiej Uliczce”, fontanna świetlna na rondzie przy zbiegu ulic  ul. Radwana - Denkowska, choinka bożonarodzeniowa  o wysokości na rondzie Republiki Ostrowieckiej.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski co roku przeznacza środki finansowe na nowe dekoracje świąteczne. W roku 2018 zostało zakupionych 66 dekoracji latarniowych oraz 10 kurtyn w technologii LED.

W tym roku również zostanie powiększony asortyment dekoracji oświetleniowych miasta, które będzie mogło funkcjonować na Rynku przez cały rok.