Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Ukończono budowę drugiej hali targowej przy ul. J. Słowackiego. Już wkrótce do dyspozycji handlujących i kupujących zostanie oddany obiekt o powierzchni ponad 1500m2 powierzchni zabudowy. O zakończeniu realizacji inwestycji poinformował na specjalnej konferencji prasowej prezydent miasta Jarosław Górczyński. W spotkaniu z mediami uczestniczyli również dyrektorzy ostrowieckiego targowiska, odpowiedzialni za realizację inwestycji inspektorzy oraz przedstawiciel wykonawcy pan Marian Macias z firmy Adma.

Nowo powstała hala to kolejny obiekt, który ma służyć ostrowczanom. Do dyspozycji handlujących jest ok 700 m2 powierzchni: 34 boksy oraz 29 miejsc handlowych. Wynajem boksów odbywa się w trybie przetargów, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Ostrowieckie targowisko to miejsce szczególne zarówno na mapie naszego miasta, jak i województwa. To nie tylko największe w regionie miejsce handlu detalicznego, ale także wyjątkowe miejsce spotkań ostrowczan oraz mieszkańców ościennych gmin i powiatów. To miejsce w którym wiele osób stawia swoje pierwsze kroki w biznesie. Dlatego stawiamy na rozwój tego centrum przedsiębiorczości – uważa prezydent miasta Jarosław Górczyński. - Budując pierwszą halę wiedzieliśmy, że to nie jest nasze ostatnie słowo w tym temacie. Teraz możemy również zapewnić, że mamy już kolejne plany na dalszą modernizację targowiska, by było jeszcze bardziej przyjazne. Naszym działaniom przyświeca od początku chęć wsparcia małego i średniego biznesu oraz stworzenie naszym mieszkańcom możliwości zakupu tańszych i ekologicznych produktów.

Kolejna hala powstała jako zadanie pod nazwą „Budowa wiaty handlowej oraz przebudowy, rozbudowy i nadbudowy budynku handlowo-usługowego oraz zmiany sposobu jego użytkowania na budynek biurowo-socjalny” w ramach programu pn. „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - budowa zadaszenia części placu targowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, rozbiórką 7 budynków kolidujących z przedmiotową inwestycją”. Budowa tego obiektu została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.