UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Stawki podatków od nieruchomości i środków transportowych w Ostrowcu Świętokrzyskim pozostaną bez zmian. Taką decyzję, jednogłośnie podjęli radni miejscy podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

- Już piąty rok z rzędu nie podnosimy podatków, nawet teraz kiedy wszystko drożeje: energia elektryczna, żywność, podatki, leki. W czasach kiedy ceny rosną w galopujący sposób jesteśmy jednym z nielicznych samorządów w Polsce, który nie podnosi podatków - mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby sięganie do kieszeni podatników lub zadłużanie miasta, ale jest to polityka niezwyklekrótkowzroczna. Nasze działanie jest racjonalne, a budżet miasta stabilny. Możemy bez problemu starać się o środki zewnętrzne, które przeznaczamy na inwestycje. Dzięki takim rozwiązaniom tylko obecnie na terenie miasta trwa budowa aż siedmiu ulic. To o czymś świadczy. Stać nas na inwestycje, remonty bez zaciągania kredytów. Nie robimy problemów dla przyszłych pokoleń, a co równie ważne jesteśmy atrakcyjni dla środowiska przedsiębiorców oraz inwestorów, o których aktywnie zabiegamy.

Podczas obrad omawiany był także stan bezpieczeństwa w mieście.