UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Grudzień to wyjątkowy czas, do którego przygotowujemy się i na który czekamy przez cały rok. Jednym z najprzyjemniejszych momentów poprzedzających Boże Narodzenie jest niewątpliwie 6 grudnia i spotkania ze Świętym Mikołajem. W Ostrowcu Świętokrzyskim ta wyjątkowa postać dotarła również do wszystkich szkół i przedszkoli, a wieczorem na Rynek, gdzie spotkała się z tłumnie przybyłymi mieszkańcami. Magię tego wieczoru poczuli wszyscy, którzy przybyli na ostrowiecki Rynek by wspólnie z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim rozświetlić mega choinkę. Z zaproszenia skorzystały jak co roku całe rodziny potwierdzając swoje przywiązanie do tej miłej tradycji.
Mikołajkowa zabawa rozpoczęła się występami wokalistek ze Studia Wokalnego Pandora, działającego przy Miejskim Centrum Kultury, które zaśpiewały wesołe, świąteczne piosenki. Po godzinie 17, na Rynek przybyli Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami, a także prezydent miasta.


- Cieszę się, że w takim radosnym dniu, możemy być razem – mówił Jarosław Górczyński. Po tym jak choinka została rozświetlona, zaprezentował też nowe oświetlenie drzew wokół placu, które zostanie tam na stałe. Zaprosił też mieszkańców do uczestnictwa w miejskiej Wigilii, którą zaplanowano na Rynku na piątek, 20 grudnia.

Zadbano o najmłodszych, dla których przygotowano mikołajkowe przedstawienie. Można było skosztować słodyczy, zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem albo w ogromnej bombce, a także nagrać świąteczne życzenia, które zostaną opublikowane w mediach społecznościowych.
Do południa Mikołajowi towarzyszył w spotkaniu z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 5 Prezydent Miasta oraz Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek. Oczekując upragnionego Gościa dzieci radośnie spędzały czas, chętnie włączając się do zabawy. Święty Mikołaj przy pomocy Śnieżynki wręczył wszystkim przedszkolakom pluszowe misie, i paczki, w których dla każdego było coś słodkiego. Maluchy podziękowały za otrzymane prezenty piosenkami, wierszami oraz tańcami. Swoje umiejętności zaprezentowały wszystkie grupy przedszkolne.