Silny deszcz z burzami

Data utworzenia 2020-09-26 07:00:01Ważne do 2020-09-27 10:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzamiPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Ostrowieccy seniorzy zakończyli rok na specjalnym przedsięwzięciu zorganizowanym przez MCK i MOSiR w hali widowiskowo- sportowej, gdzie najpierw zagrał dla nich rockowo - góralski zespół InoRos, a później do tańca porwał niezawodny Dj Gomezz.

- To - z jednej strony - przedłużenie świąt, zaś z drugiej - przetarcie przed sylwestrem - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. Czas jest może nietypowy, ale zespół InoRos porwał wszystkich do zabawy.

- Seniorzy to bardzo ważna grupa, z którą współpracę bardzo sobie cenię - mówi prezydent Jarosław Górczyński. Takie podsumowanie roku to bardzo ważne wydarzenie i cieszę się, że nasi seniorzy chcą w nim uczestniczyć. Mogę już zapowiedzieć, że w roku 2020 będzie kontynuowany program „Aktywny Senior”. On się świetnie wpisuje w oczekiwania mieszkańców, co słyszę na wielu spotkaniach. Mam pozytywne sygnały, że seniorzy chcą uczestniczyć w wielu formach aktywności, a miejskie obiekty są po to, by im to umożliwiać.

Za zorganizowanie imprezy dziękowała Matylda Niewójt, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Dbajmy o rozwój intelektualny i fizyczny - mówiła Matylda Niewójt. My poszliśmy na emeryturę, ale nasze marzenia nie. Stąd dużo kreatywności w ostrowieckich seniorach, chęć do działania, samokształcenia. Senior aktywny i kreatywny to senior zdrowszy.