Silny deszcz z burzami

Data utworzenia 2020-09-26 07:00:01Ważne do 2020-09-27 10:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzamiPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

W sobotnie popołudnie przestrzeń sali widowiskowej Ostrowieckiego Browaru kultury wypełniły dźwięki najpiękniejszych utworów polskiej opery kameralnej. Przed ostrowiecką publicznością zaprezentowali się znani już w naszym mieście artyści Kazimierz Kowalski, Andrzej Niemierowicz i Małgorzata Kulińska, którym akompaniowała profesor Ewa Szpakowska.

Wywołany przez Kazimierza Kowalskiego na scenę prezydent miasta złożył przybyłym na koncert melomanom serdeczne życzenia noworoczne.

-Na Nowy Rok życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, bo ono jest niewątpliwie najważniejsze. Życzę, aby przyniósł on również wiele spokoju oraz pozytywnych emocji. Wierzę, że dzisiejsze muzyczne spotkanie noworoczne to jedna z wielu pięknych chwil, jakie przeżyjemy w tym roku w murach Ostrowieckiego Browaru Kultury. Do zobaczenia na kolejnych imprezach i wydarzeniach – mówił prezydent miasta.

W programie koncertu znalazły się między innymi doskonale znane utwory Stanisława Moniuszki, które były doskonałym akcentem podsumowującym obchody w Ostrowcu Świętokrzyskim roku moniuszkowskiego. W drugiej części koncertu noworocznego muzycy zaprosili ostrowczan do wspólnego śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

Tłumnie przybyła publiczność nie kryła wzruszenia muzycznymi doznaniami.