UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Tegoroczny cykl spotkań sprawozdawczych Rad Osiedlowych zainaugurował Gutwin. W pierwszym spotkaniu uczestniczył prezydent miasta Jarosław Górczyński, który przypomniał o zrealizowanych w ostatnich latach w tej dzielnicy inwestycjach, a także wspomniał o realizowanych obecnie i planowanych w tej części miasta zadaniach. Podczas spotkania poruszany był między innymi kwestia dróg na terenie osiedla oraz budowa kanalizacji.

- Gutwin to dzielnica w północnej części Ostrowca Świętokrzyskiego, kojarzona z ośrodkiem rekreacyjno-wypoczynkowym, plenerowymi spotkaniami integracyjnymi, która w ciągu kilku minionych lat przeszła ogromną metamorfozę i nadal się zmienia. Z budżetu miasta oraz środków zewnętrznych dla Gutwinu popłynęły pieniądze w kwocie ponad 9 mln zł. Ruszyła budowa Miodowej na odcinku od ulicy Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej, połączone jest kilka odcinków nitek gazowniczych – mówił prezydent Jarosław Górczyński. - Chcielibyśmy jeszcze w tym roku wyasfaltować Zwierzyniecką, jest też kilka drobnych ulic, o których radni mówili. W tym roku chcielibyśmy również „pociągnąć" kawałek ul. Jarzębinowej, być może ul. Malinowej.

Rada osiedla to przede wszystkim ciało opiniodawcze ale może mieć realny wpływ na jakość życia na osiedlu. Ważne jest zaangażowanie wszystkich stron. W Ostrowcu Świętokrzyskim działa 20 rad osiedlowych, których działalność finansowana jest z budżetu gminy. Łącznie to blisko 8 tys. zł dla jednej rady, z czego 3 tys. to z programu „Osiedle od Nowa".