Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

wezbranie stany ostrzegawcze

Data utworzenia 2020-06-02 08:35:00Ważne do 2020-06-03 08:00:00

W ciągu dnia i w nocy na odcinku Wisły w woj. świętokrzyskim w prof Sandomierz i Zawichost wzrost poziomu wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.Przejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

sesjawirus4

Ostrowiec Świętokrzyski zdecydował się na wyjątkową pomoc dla wszystkich mieszkańców miasta. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni, na wniosek prezydenta, zdecydowali o obniżce ceny za wodę dla wszystkich mieszkańców posiadających wodomierze, oraz o przekazaniu dotacji celowej dla szpitala powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

„Wiele osób mówi o pomocy dla firm, ale bardzo mało słyszymy o pomocy dla mieszkańca, obywatela miasta. Ostrowiec Świętokrzyski stał się liderem takiej pomocy. Obniżenie ceny za metr sześcienny wody, dla wszystkich mieszkańców posiadających wodomierze wpłynie pozytywnie na wszystkie domowe budżety  – mówi Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Zdecydowaliśmy się na taki ruch ponieważ także mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego są dotknięci tą nietypową i przykrą sytuacją związaną z koronawirusem. Wiele osób musi zostać w domu, zwiększa się zapotrzebowanie na wodę, bardziej dbamy o czystość, dbamy o higienę osobistą, zużywamy więcej wody. Dlatego po uzgodnieniach z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją w Ostrowcu Świętokrzyskim zdecydowałem się zaproponować taką obniżkę. Co ważne dotyczy to zarówno mieszkańców w domach jednorodzinnych jak i tych należących do spółdzielni mieszkaniowych. Pomoc ta dotyczy także firm.”

Ustalenie przez Radę Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego dopłat do ceny za wodę stanowi istotną pomoc dla mieszkańców oraz wszystkich podmiotów działających na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, w tym trudnym okresie spowodowanym epidemią koronawirusa. Zgodnie z projektem uchwały dopłaty będą obowiązywały w okresie od 1 kwietnia 2020r. do 30 czerwca 2020r.

Bazując na wielkości sprzedaży wody odnotowanej w analogicznym okresie roku ubiegłego, szacuje się, że wprowadzenie dopłat na okres 3 miesięcy będzie wymagało zaangażowania środków z budżetu gminy w wysokości ponad 1.9 mln zł.