UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Sprzyjająca pogoda oraz dobra organizacja pracy wykonawców sprzyja szybkiemu tempu prac ma ostrowieckich inwestycjach. Szczególnie imponująco wygląda zaawansowanie budowy drogi Nowe Piaski, która być może już wkrótce zostanie oddana do użytku. Przypomnijmy, ze jest to jedno z 7 zadań współfinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych, które obejmują bardzo duży zakres prac ze sfery drogowej w mieście.

- W wielu miejscach naszego miasta trwają prace przy realizacji ważnych dla Ostrowca Świętokrzyskiego inwestycji, które znacząco poprawią komfort codziennego życia ostrowczan. Jedną z nich jest budowa drogi Nowe Piaski, która należy przypomnieć powstaje przy współudziale środków zewnętrznych z Funduszu Dróg Samorządowych. Ta ulica już wkrótce stanie się ważnym skrótem dla mieszkańców tej części miasta łączącym ulice Grzybową i Kolonia Robotnicza. Słowa uznania należą się wykonawcy, który mimo trudnej sytuacji wywołanej pandemią uniknął przestojów, dzięki czemu możemy liczyć na wcześniejsze niż zaplanowano zakończenie prac – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Cieszę się, że front robót w Ostrowcu jest duży. Nie zwalniamy tempa dbając o rozwój infrastruktury i uzbrojenia – dodaje prezydent.