Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W ostatnich latach, w Ostrowcu Świętokrzyskim, 1 czerwca kojarzył się mocno z szeregiem imprez skierowanych do młodych, najmłodszych, ale również i starszych mieszkańców miasta. W Parku Miejskim spokojne na co dzień piesze alejki, zmieniały się nie do poznania, zapełniając setkami kolorowo ubranych i szczęśliwych dzieci.  Na scenie amfiteatru odbywały się spotkanie autorskie, pokazy cyrkowe, a finał wieńczył klimatyczny koncert.

Niestety rok 2020, robi przerwę od tej sympatycznej tradycji. Jak jednak zapewnia prezydent Jarosław Górczyński, miasto ma wiele pomysłów jak wynagrodzić najmłodszym zakazy związane z pandemią koronawirusa w trakcie nadchodzących wakacji. Instytucje kultury i sportu wyczekują chwili, aż w pełni będą mogli wyjść ze swoją ofertą do mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych.

Z pewnością dobrą informacją jest zapowiedź rychłej odnowy jakże popularnego skateparku. Do ogłoszonego przez miasto przetargu przystąpiły dwa podmioty, każda proponując za wykonaną pracę kwotę poniżej zakładanych kosztów, a to wróży pozytywnemu rozstrzygnięciu.

Prezydent odwiedził również przedszkole na osiedlu 25 – lecia Spółdzielców, życząc dzieciom spełnienia marzeń, radości z sukcesów, wytrwałości gdy coś przychodzi trudniej, życzliwości, troski i wielu prawdziwych przyjaciół.