UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim obfitował w wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych. Można śmiało powiedzieć, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W piątek i w sobotę w OBK odbyły się warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci i dorosłych, a ponadto przez dwa dni ostrowczanie mogli skorzystać z propozycji kina plenerowego. Dla dzieci zaproponowano pokaz filmów „Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska” oraz „Chłopiec z burzy”, a dla dorosłych „Świat w ogniu” i „Heavy Trip”. W niedzielę miłośnicy miasta, w trakacie „Spacerownika po mieście”, mieli okazję poznać historię, tajemnice i ciekawostki hutniczej dzielnicy.

Jednak prawdziwym strzałem w dziesiątkę opkazały się weekendowe koncerty. Miejskie Centrum Kultury przygotowało dwa wydarzenia. Po raz pierwszy od dawna, w amfiteatrze w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbył się pierwszy z serii piątkowych koncertów muzyki tanecznej. Przybyłą tego wieczoru publiczność bawili DJ VINTOUR oraz FOX. W kolejnych tygodniach wystąpią – 14 sierpnia grupa „Ego”, 21 sierpnia Master Team, a 28 sierpnia Champion. Równocześnie w piatkowy wieczór w Ostrowieckim Browarze Kultury odbył się koncert „Powroty”, w którym zaspiewali młodzi ostrowczanie związani w czasach szkoły średniej z ostrowiecką Pandorą. Ciekawym uzupełnieniem koncertowych wydarzeń był sobotni koncert „Bez stresu” w Zmianie Klimatu. Wszystkie imprezy odbyły się z zachowaniem wytycznych sanepidu.

- Ostrowczanie spragnieni są ciekawych wydarzeń. Stąd propozycja koncertów skierowanych do publiczności o różnych gustach muzycznych. Cieszę się, że z naszych zaproszeń skorzystała tak duża liczba odbiorców. Zapraszam jednocześnie na imprezy zapalnowane na kolejne dni wakacji – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Pamiętająć o dobrej zabawie proszę jednocześnie o przestrzeganie wytycznych, ostrożność i rozwagę.