UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Znaczki Rewitalizacja na stronę Od blisko miesiąca dzieci i młodzież z Osiedla Spółdzielców i okolic korzysta ze zmodernizowanej infrastruktury w Parku, który jest sercem tego osiedla.

Trzeci etap rewitalizacji parku, kosztujący około 240 tysięcy domknął dzieła. Cała rewitalizacja kosztowała prawie milion złotych.

– Rewitalizacja trwała 3 lata. W pierwszym etapie firma spoza Ostrowca wykonała fontannę z otoczeniem, czyli alejkami i rekultywacją terenów. W drugim etapie zamontowane zostały nowe urządzenia zabawowe. W tym roku wykonaliśmy boisko wyposażone w strefę gier, dołożyliśmy też nowe urządzenia fitness, ławki i kosze na śmieci – mówił na dzisiejszej konferencji Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Dodał, że spółdzielnia z własnych środków dołożyła kilkadziesiąt tysięcy złotych na wykonanie dodatkowych nasadzeń roślin i prace poprawiające estetykę otoczenia.
– Miło się jest dzielić pieniędzmi. Miło jest się dzielić takimi inicjatywami. To jest dobra inwestycja z korzyścią dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, dlatego dziękuję za dobrą współpracę. W tym miejscu chciałbym zadeklarować, że jeżeli pojawią się następne źródła pieniędzy, to miasto będzie chciało inwestować wspólnie ze spółdzielnią – podkreślał prezydent Jarosław Górczyński, bo rewitalizacja parku była wykonana w partnerstwie z miastem.


Samorząd pomógł między innymi pozyskać środki z Unii Europejskiej, które pokryły 60% kosztów inwestycji. Przypomnijmy, że rewitalizacja Parku w Osiedlu Spółdzielców to tylko jedno z 11 zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach projektu Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, który będzie realizownay do 2021 roku za łączną kwotę 34.671.998,71 zł.