UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

 

Z udziałem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego odbyły się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w dwóch gminnych placówkach – w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz PSP nr 7.

Uczniowie i rodzice przybyli na uroczystość w maseczkach. Zachowane zostały wszystkie środki bezpieczeństwa.

- Przed nami pełen wyzwań rok szkolny. Mam nadzieję, że będzie to dla Was nie tylko czas wytężonej nauki i pracy, ale także poszukiwań własnych dróg rozwoju, ciekawych doświadczeń oraz rozwijania zainteresowań. Wierzę, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Dlatego uczcie się nie tylko określonych przedmiotów, ale i otwartości na nowe wyzwania i ludzi, tolerancji i kreatywności. Korzystajcie z przygotowanej specjalnie dla Was oferty zajęć dodatkowych. My dajemy narzędzia, czyli przysłowiową wędkę, a od Was zależy jaką rybę złowicie. Zajęcia z matematyki i logiki, certyfikaty językowe oraz z przedmiotów plastycznych to już nasze wizytówki, które doceniają niezależne gremia zewnętrzne i których zazdroszczą nam inne samorządy. Korzystajcie z tego mądrze! – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński - Wszystkim nauczycielom życzę na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć. Wszystkim Państwu życzę udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!

Podczas uroczystości w PSP nr 7 prezydent Jarosław Górczyński serdecznie podziękował za pracę dotychczasowej dyrektor PSP nr 7 Rozalii Machnickiej, która przeszła na emeryturę oraz powitał nową Panią dyrektor Monikę Wiączek.