UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Ewa Solarz, kuratorka wystawy, z prawdziwą pasją i zaangażowaniem oprowadziła zaciekawioną publiczność po otwartej w czwartkowej ekspozycji pt. „Elementarz polskiego dizajnu”. Prezentowana wystawa jest nową jakością w odnowionych wnętrzach BWA. Gościem specjalnym wernisażu był Marek Cecuła, klasyk polskiego dizajnu, którego realizacja znalazła się na wystawie.

- Cieszę się, że ostrowczanie będą mieli okazję do zwiedzania tej niezwykłej ekspozycji, która stanowi unikalną podróż poprzez 100 lat polskiego wzornictwa. Z dumą odnotowujemy na wystawie kilka lokalnych akcentów, jak eksponaty z ćmielowskiej fabryki porcelany oraz pracę związanego z Ćmielowem wyjątkowego twórcy – Marka Cecuły. Wzornictwo, które stało się naszą narodową wizytówką, to szczególnie trudny i wymagający określonych umiejętności i syntetycznego oraz często symbolicznego myślenia rodzaj twórczości. Potrzeba do niego wiedzy, ale także niezwykłej wrażliwości, smaku oraz wyczucia formy, które są niezbędnymi czynnikami decydującymi o ostatecznym kształcie rodzących się w wyobraźni artystów prac. Dzisiejszy wernisaż inaugurujący prezentację w Ostrowcu Świętokrzyskim tej ciekawej wystawy to doskonała okazja do podniesienia roli twórczości i sztuki w naszym codziennym życiu. To też ważny asumpt w procesie budowania wrażliwości oraz tożsamości kulturowej naszych mieszkańców. Wierzę, że stanie się ona również nośnikiem pozytywnych wzorów i twórczą inspiracją dla ostrowczan – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Wystawę „Elementarz polskiego dizajnu” można zwiedzać do 22 listopada 2020 roku.