Burze z gradem

Data utworzenia 2021-05-18 12:00:01Ważne do 2021-05-18 20:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z grademPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W siedzibie CKU mieszczącego się przy ulicy Sandomierskiej 26A rozpoczął się cykl spotkań konsultacyjno-warsztatowych z zakresu opracowania Strategii Rozwoju Gminy na lata 2021-2030. Konsultacje społeczne mają wskazać kierunki i cele rozwoju miasta. To na ich podstawie powstanie szczegółowy dokument, który ponownie na przełomie października i listopada będzie konsultowany z mieszkańcami. Warsztaty strategiczne prowadzi prof. Andrzej Sztando, ekonomista z Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym rozwojem lokalnym i regionalnym.

W dniu wczorajszym odbyło się szkolenie wprowadzające w tematykę konsultacyjnych warsztatów strategicznych, a od dnia dzisiejszego przedstawiciele lokalnego biznesu, prezesi ostrowieckich spółek oraz jednostek gminnych rozpoczęli spotkania warsztatowe poświęcone rozwojowi gospodarczemu miasta, w tym m. in.: jego atrakcyjności inwestycyjnej infrastrukturalnym, prawnym, informacyjnym i rynkowym warunkom prowadzenia w nim działalności gospodarczej. Na te zagadnienia przewidziane są dwa dni. Natomiast 17 i 18 września konsultacje poświęcone będą rozwojowi społecznemu miasta zaś 21 i 22 września rozwojowi przestrzenno-środowiskowemu.

– Oczekujemy rzetelnej rozmowy na temat miasta, jego rozwoju, aby sprostać wymaganiom mieszkańców i aby to miasto było też tworzone przez mieszkańców- mówi Wiceprezydent Miasta Dominik Smoliński.