UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Od momentu otwarcia, Strefa Aktywności Społecznej, powstała jako siedziba dla kilku rad osiedlowych – Trójkątu, Słonecznego i Śródmieścia, ale także innych i podmiotów, organizacji i stowarzyszeń zajmujących się działalnością społeczną na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, czyli wyremontowany dawny budynek kultowego Cafe Browa, tętni życiem. Już pierwsze tygodnie po otwarciu pokazują, że był to strzał w dziesiątkę. Tylko w minionym tygodniu odbyło się tam kilka ciekawych wydarzeń.

Po uroczystej inauguracji z członkami zainteresowanych rad osiedlowych, przyszedł czas na prezentację tego pięknego obiektu, którego bryła oraz walory architektoniczne nawiązują wizualnie do Ostrowieckiego Browaru Kultury, pozostałym radom. W miniony wtorek przedstawiciele dwudziestu rad skorzystali z zaproszenia Przewodniczącej Rady Miasta Ireny Rendudy – Dudek oraz Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego, którego reprezentował wiceprezydent Piotr Dasios.

- Strefa Aktywności Społecznej to nowe, ciekawe miejsce na mapie Ostrowca Świętokrzyskiego. Wierzę, że dzięki kreatywności i twórczemu myśleniu naszych mieszkańców może tu powstać wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw. Ostrowiecki Browar Kultury mimo pandemii tętni życiem. Teraz pora na SAS – mówi przewodniczaca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek.

Przybyli na spotkanie przewodniczący wszystkich rad osiedlowych nie kryli uznania dla nowo otwartego obiektu. Ze szczególnym uznaniem spotkała się utrzymana w stylu industrialnym estetyka budynku. Charakterystyczna dla Browaru czerwona cegła, uzupełniona szkłem i metalem oraz „żywa”, zielona ściana, złożona z systemu stale nawadnianych donic z roślinami robiła na zwiedzających szczególne wrażenie.

Natomiast w środę, przedstawiciele Ostrowieckiego Oddziału Polskiego Czarownego Krzyża przy udziale wiceprezydenta Piotra Dasiosa nagrodzili w budynku SAS najbardziej aktywnych honorowych dawców krwi. W piątek odbyła się tam także inauguracja projektu „Hutniczy Ostrowiec”, która stała się doskonałą okazją dla ostrowczanm by wziąć udział w grze terenowej zwanej questem i poznać bliżej historię hutniczego miasta nad Kamienną.

Strefa Aktywności Społecznej ma ponad 150 metrów kwadratowych powierzchni, salę, w której mogą odbywać się wszelkiego rodzaju spotkania o powierzchni około 80 metrów kwadratowych, a także zaplecze socjalne. Przypomnijmy, że budynkiem zarządza Miejskie Centrum Kultury, które udostępnia go bezpłatnie po wcześniejszej rezerwacji.