UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Jak co roku, 17 września przedstawiciele ostrowieckiego samorządu gminnego uczestniczyły w uroczystości z rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. W wydarzeniu, które rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, władze miasta reprezentowała wiceprzewodnicząca rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak, która po mszy, w asyście Straży Miejskiej oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Adriana Murdzy złożyła wieniec na płycie pomnika Golgoty Wschodu. Gminna delegacja wspólnie z reprezentacją ostrowieckiego Starostwa Powiatowego w osobach przewodniczącego powiatu Mariusza Pasternaka oraz członka zarządu Agnieszki Rogalińskiej oddały hołd ofiarom sowieckiego totalitaryzmu oraz przeprowadzonej wspólnie z Niemcami agresji na Polskę.

- Ostrowiec Świętokrzyski to jedno z tych miast, które w wyjątkowy sposób dbają o pamięć o trudnej polskiej historii. O ten szacunek zabiegają sami mieszkańcy, którzy wspierani są przez władze samorządowe. Za nami kilka ważnych dla ostrowczan rocznic. Dzisiaj uczciliśmy poległych na wschodnich frontach, a już za półtorej tygodnia wspomnimy pomordowanych na ostrowieckim Rynku 30 ostrowczan powieszonych przez niemieckiego okupanta – mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak.