Gęsta mgła

Data utworzenia 2020-10-31 13:00:01Ważne do 2020-11-01 09:30:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych mgłachPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W Ostrowcu Świętokrzyskim działa 91 organizacji pozarządowych. Aktywność ich jest rożna. W tym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski podpisała 39 umów na realizację zadań z zakresu sportu, kultury, rekreacji, zdrowia i pomocy społecznej na kwotę ponad 2 milionów złotych. Te 39 umów świadczy o rozwoju współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sali konferencyjnej Muzeum Archeologicznego na Krzemionkach.

– W organizacjach pozarządowych działają ludzie, którzy niejednokrotnie mają doskonałe pomysły i z tymi ludźmi warto współpracować oraz wsłuchiwać się w ich propozycje – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wspiera organizacje pozarządowe finansowo. Z roku na rok tych grantów jest coraz więcej i są wyższe. Tam, gdzie społeczeństwo jest aktywne miasta rozwijają się lepiej i jest to z korzyścią dla wszystkich. Wiele organizacji pozarządowych działających w naszym mieście pomaga innym ludziom. W przyszłym roku i kolejnych latach jesteśmy dobrze przygotowani na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

– Obecnie z powodu pandemii koronawirusa nastał trudny czas dla organizacji pozarządowych – mówi naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Jan Bernard Malinowski. – Nie wypowiedzieliśmy żadnej umowy. Pomagamy tym organizacjom w wielu kwestiach formalno- prawnych. Tam, gdzie możemy ułatwiamy realizację zadań. Prezydent Jarosław Górczyński szczególnie uczula nas na niesienie pomocy organizacjom pozarządowym.

Po spotkaniu w sali konferencyjnej odbył się rajd i zapłonęło ognisko integracyjne.

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania Prezydenta Miasta z organizacjami pozarządowymi.