Informacja dla podatników podatku: od nieruchomości, rolnego i leśnego o sposobie doręczania decyzji wymiarowych na rok 2021 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść
Wizualizacja napisu "OSTROWIEC ŚIĘTOKRZYKI", który rozświetli wzgórze kolegiackie

 

Trwają przygotowania do okresu bożonarodzeniowego. Już wkrótce nasze ulice i najważniejsze skwery oraz place zyskają świąteczną oprawę. W tym roku pojawi się kilka nowych akcentów, w tym piętnastometrowy napis „Ostrowiec Świętokrzyski” z charakterystyczną już pieczęcią i gwiazdkowym prezentem, który rozświetli wzgórze kolegiackie. Tę oraz kilkadziesiąt innych świetlnych elementów zostało zakupionych w ramach postępowania przetargowego i zostaną zamontowane do 6 grudnia, by stworzyć na terenie miasta świąteczny klimat, który może pomóc chociaż w niewielkim stopniu zapomnieć o troskach, które przyniósł nam 2020 rok.

Swoją drogą, na 6 grudnia, dla najmłodszych ostrowczan, szykowana jest niespodzianka z udziałem Świętego Mikołaja. Ważnym wydarzeniem będzie również rozświetlenie ozdób na Rynku, w tym kilkumetrowej choinki oraz nowej wielkiej bombki.

- Jak co roku, przed świętami Bożego narodzenia zostaną zainstalowane na terenie miasta iluminacje świąteczne. Miasto posiada dekoracje wielkogabarytowe, które staną w tradycyjnych miejscach – choinki, bombki, wiszące ozdoby zawisną wzdłuż głównych ulic, na słupach zostaną zainstalowane stroiki świąteczne. W bieżącym roku dokonaliśmy zakupu nowych ozdób świątecznych, które już niedługo będą mogli zobaczyć mieszkańcy. Całoroczny napis „Ostrowiec Świętokrzyski” z charakterystyczną już pieczęcią i gwiazdkowym prezentem zostanie zainstalowany na wzgórzu kościelnym kolegiaty świętego Michała Archanioła. Nowa będzie również 4 metrowa bombka oraz 40 nowych stroików nalatarniowych - mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Na zakup nowych iluminacji miasto przeznaczyło w tym roku 80 tysięcy złotych. Poza nimi na terenie miasta- na rondach i skwerach- staną wykorzystywane już choinki i bombki, a widzące ozdoby zawisną wzdłuż głównych ulic.

Modernizację przechodzi obecnie codzienne oświetlenie uliczne. Realizowany lifting oświetlenia w ramach programu Ekologiczny Transport Miejski obejmuje wymianę istniejących opraw sodowych na nowoczesne oświetlenie LEDowe. Możemy je już zauważyć na ul. Iłżeckiej, Jana Pawła II, W. Sikorskiego, Rudzkiej, ul. Sandomierskiej, a kolejne pojawią się na ul. Kolonia Robotnicza, Siennieńskiej, Ostrowieckiej oraz na skrzyżowaniu ulic Iłżeckiej i Waryńskiego. W ramach tego projektu zostanie zamontowane 233 oprawy LEDowe oraz zostanie wybudowane wydzielone oświetlenie na 68 nowych słupach. Ponadto w wielu częściach miasta realizowane są liczne mniejsze zadania, w miejscach, o które mieszkańcy zabiegali od lat, a w ramach budowy inwestycji drogowych powstają całe ciągi nowego, ekonomicznego oświetlenia.

Przypomnijmy, że zastosowanie opraw LEDowych znacznie obniża koszty eksploatacji oświetlenia ulicznego. Moc takich opraw jest dużo niższa niż opraw sodowych dawnego typu, a ponadto nowe oprawy mają dłuższy okres bezawaryjnej pracy, a parametry oświetlenia dróg są zdecydowanie lepsze.