UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść
Przekazanie komputerów dla ostrowieckiego szpitala

 

 

W ostatni dzień starego 2020 roku prezydent miasta Jarosław Górczyński przekazał na ręce pielęgniarek, z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, dwa zestawy komputerowe. Była to odpowiedź na prośbę personelu tego oddziału z jaką zwrócili się w końcówce listopada.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy pomóc ostrowieckiej lecznicy. Przygotowany sprzęt to dwa zestawy komputerowe z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10, dwa monitory LCD 22 cale oraz 2 nowe klawiatury i 2 myszki, czy li to o co wnioskował personel oddziału ostrowieckiego OIOM – u. Przekazane zestawy pozwolą na bieżąco tworzyć dokumentację, rejestrować zlecenia lekarskie i wydawać leki w systemie informatycznym Szpitala – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Na bieżąco przyglądamy się sytuacji powiatowej lecznicy, która pomału wychodzi na przysłowiową prostą. Dobre i gospodarne zarządzanie przynosi efekty, ale potrzeb jest niewątpliwie dużo, więc w miarę możliwości reagujemy i udzielamy gminnego wparcia. Ostrowiec Świętokrzyski oraz nasi mieszkańcy zasługują na dobrze prosperujący szpital.

Należy podkreślić, że łączne wsparcie finansowe, jakiego Gmina Ostrowiec Świętokrzyski udzieliła Zespołowi Opieki Zdrowotnej tylko w ciągu minionych czterech lat (2016 – 2020) zamknęło się w kwocie 1 053 851 złotych. Oddany do użytku pod koniec lipca 2020 roku nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu dzięki wsparciu gminy Ostrowiec Świętokrzyski zyskał nowy podjazd dla karetek, a w listopadzie przekazano środki na remont klatki schodowej.