W Centrum Kształcenia Ustawicznego uroczyście podsumowano rok pracy Samorządowych Rad Osiedlowych. Po przywitaniu gości przez Panią Przewodniczącą Rady Miasta Irenę Rendudę-Dudek, głos zabrał Prezydent Jarosław Górczyński podsumowując pierwszą edycję autorskiego programu – Osiedle Od Nowa.

W ramach Projektu, wszystkie Samorządowe Rady Osiedlowe otrzymały po 3000 zł na drobne, jednak potrzebne inwestycje w ramach swoich osiedli. Były to min. huśtawki, tablice ogłoszeniowe, kosze na śmieci, elementy małej architektury, ławki.

- Gratuluję pomysłowości i zapraszam do konsultacji społecznych w ramach tegorocznej edycji programu - powiedział Prezydent Jarosław Górczyński - Bycie członkiem Rady Osiedlowej, to wspaniała choć ciężka praca, prawdziwie społeczna, bo nie stoją za nią diety i pieniądze. Jest za to odpowiedzialność i obowiązki, w związku z tym serdecznie dziękuję wszystkim członkom Rad Osiedlowych za pracę jaką wykonali w 2015 roku.