Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

Wiceprezydent Piotr Dasios składa kwiaty pod Pomnikiem Armii Krajowej

W miniony poniedziałek delegacje różnych środowisk oddały hołd bohaterom podziemia niepodległościowego. Podobnie jak w latach poprzednich uroczystości rozpoczęła msza święta. Następnie przybyli na obchody składali wieńce pod pomnikiem Armii Krajowej. Władze miasta reprezentował wiceprezydent Piotr Dasios.

Jednak tegoroczne obchody miały nieco odmienną formułę niż w latach ubiegłych, co miało związek z zaistniałą sytuacją epidemiczną, jak również z faktem, że po raz pierwszy zabrakło na nich wieloletniego prezesa ostrowieckiego Koła Armii Krajowej – zmarłego w ubiegłym roku kapitana w stanie spoczynku Kazimierza Kocowskiego.

Organizatorem obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Ostrowcu Świętokrzyskim był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Ostrowcu Świętokrzyskim im. Majora Jana Piwnika „Ponurego”, któremu obecnie przewodzi Zdzisław Bzymek.