Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

Rynek w wielkanocnej szacie

Od kliku dni ostrowiecki Rynek zdobią wielkanocne dekoracje wprowadzające tym samym świąteczny nastrój. Kolorowe króliczki, pisklaki oraz pisanki ożywiają kaskady fontanny oraz zielone przestrzenie wokół Rynku. Ostatnie elementy tej wiosennej scenografii pojawiły się dzisiaj. Sześciometrowy klon ustawiony pośrodku placu oraz ażurowe donice w kształcie jaj dopełniły dzieła. W tak przygotowanej przestrzeni przez najbliższych kilka dni, w godzinach od 15 – 17.00 mieszkańcy mają szansę szukać świątecznych niespodzianek. Do udziału w zabawie zaprasza prezydent miasta Jarosław Górczyński oraz organizatorzy, czyli Miejskie Centrum Kultury.

- Klon o wysokości sześciu metrów, w wielkiej donicy stanął dzisiaj na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyski. Drzewo zostało przywiezione przez firmę z Warszawy, a posadzili go pracownicy Zakładu Usług Miejskich. Jak zapewniają eksperci drzewo zazieleni się w połowie kwietnia. Klon to jedna z ozdób tegorocznych Świąt Wielkanocnych stanowiących kolejną odsłonę kampanii „Rozkręcamy Rynek” – mówi prezydent miasta. – Zależy nam na tym, by ostrowczanie czuli się dobrze w centrum miasta. Dwie poprzednie odsłony, czyli „Zakochani w Ostrowcu” oraz tulipanowy zakątek z okazji Dnia Kobiet spotkały się z ciepłym przyjęciem ostrowczan, stąd przyszedł czas na kolejne działania – dodaje prezydent miasta.

W zabawie w poszukiwanie jajek można wziąć udział do czwartku włącznie w godz. 15 – 17.00. Znalezione na Rynku jajka – niespodzianki organizatorzy wymieniają na nagrody w budce nr 2. Zapraszamy do zabawy.