Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

Złożenie kwiatów pod pomnikiem paipeża w 16. rocznicę śmierci

W 16. rocznicę śmierci Jana Pawła II – Papieża Polaka, prezydent miasta Jarosław Górczyński wraz ze swoim zastępcą – wiceprezydentem miasta Piotrem Dasiosem oraz najwyższym kierownictwem – sekretarz miasta Anną Niedbałą oraz skarbnikiem Sławomirem Kijakiem złożyli kwiaty pod, ulokowanym u szczytu kolegiackiego wzgórza, pomnikiem świętego.

Uznawany za jeden z najlepszych pomników papieskich - monument autorstwa profesora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Andrzeja Zwolaka, jest najważniejszym ostrowieckim miejscem kultu dedykowanym polskiemu papieżowi. Powstał z woli ostrowczan, w rok po śmierci papieża.