Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

IMG 7270 edited

Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus złożyli kwiaty pod pomnikiem znajdującym się we wsi Kurzacze na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Teren ten był miejscem bitwy partyzanckiej oddziału Armii Krajowej pod dowództwem Antoniego Hedy „Szarego” z oddziałami żandarmerii niemieckiej w dniu 1 kwietnia 1944 r. Corocznie na początku kwietnia organizatorem obchodów był Światowy Związek Żołnierzy AK KOŁO im. Płk. „PONUREGO” w Ostrowcu Świętokrzyskim, niestety w tym roku z powodu pandemii COVID-19 główne uroczystości zostały odwołane.