Gwałtowny wzrost stanów wody

Data utworzenia 2021-05-17 11:48:00Ważne do 2021-05-18 14:00:00

świętokrzyskie, Zlewnia Pilicy, gwałtowne wzrosty stanów wodyPrzejdź do całości

Prezydent miasta Jarosław Górczyński składający wieniec

W przeddzień 11. rocznicy, prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy lotniczej samolotu prezydenckiego TU 154.

- Minęło już 11. Lat od tragicznego wypadku pod Smoleńskiem, w którym zginęli wybitni przedstawiciele polskiego życia publicznego. Była to niepowetowana strata i sytuacja, która dotknęła nas jako naród, ale i ludzi szczególnie mocno – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Dlatego pamięć, o tych, którzy wtedy odeszli jest nadal czymś istotnym.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, 18 parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.