Intensywne opady deszczu

Data utworzenia 2021-05-18 04:00:01Ważne do 2021-05-18 13:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczuPrzejdź do całości

Sesja gminy Ćmielów

Uchwały przyjęte przez ćmielowskich radnych na dzisiejszej sesji rozpoczynają nowy etap współpracy między Ostrowcem Świętokrzyskim i Ćmielowem. Radni, niemal jednogłośnie, wyrazili zgodę na udzielenie pomocy finansowej gminie Ostrowiec Świętokrzyski.

Uchwała ta umożliwi wejście ostrowieckiego przewoźnika, czyli Miejskiego Zakładu Komunikacji, na teren gminy Ćmielów, która jako druga, po Kunowie będzie korzystała z jego usług. Zatem mieszkańcy Ćmielowa będą mieli do dyspozycji nowoczesny, ekologiczny tabor wraz z wieloma ulgami dla osób starszych, dzieci i niepełnosprawnych. Zabiegali o to mieszkańcy obu gmin, których łączy wiele aspektów codziennego życia, a zwłaszcza osoby pracujące w Zakładach Porcelany „Ćmielów”.

Po podjętej przez radnych uchwale swoje podziękowania dla władz gminy oraz radnych przekazali przedstawiciele związków zawodowych tego największego w gminie Ćmielów pracodawcy.