Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść
Trzej ksieża sprawujący mszę świętą, z prawej storny Starosta Marzena Dębniak oraz prezydent Jarosław Górczyński . W tle chór.

 

W niedzielę 13 czerwca 2021r. prezydent miasta Jarosław Górczyński wziął udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 50 - lecia obecności Księży Sercanów w Denkowie. Mszy Swiętej przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, a wśród obecnych był także ksiądz Wiesław Święcha, prowincjał Polskiej Prowincji Księży Sercanów. Na ręcę Księdza Proboszcza Parafii Św. Stanisława w Ostrowcu Świętokrzyskim prezydent miasta przekazał pamiątkowy grawerton.

Sprawując swoją posługę księża sercanie zapisali wiele pięknych kart w dziejach ostrowieckich rodzin - zwrócił się do zebranych księży sercanów prezydent miasta Jarosław Góczyński. Kościół Świętego Stanisława BM jest jednym z ważnych obiektów na mapie ostrowieckich zabytków. Przyciąga zarówno przyjezdnych turystów, jak i wiernych, dając w swym wnętrzu schronienie, ofiarując miejsce do kontemplacji, wyciszenia i modlitwy. Gratuluję dotychczasowych sukcesów i codziennej obecności w życiu kierowaniej przez Ksiedza prafii. Życzę spokoju w codziennym życiu i oby wiara stanowiła zawsze trwały punkt odniesienia.