Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W sobotę, 26 czerwca, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W związku z powyższym, ruch pojazdów w rejonie centrum miasta będzie ograniczony, a w godzinach 10-10:30 na ulicach objętych trasą wyścigu czyli: Siennieńskiej, Denkowskiej, Wardyńskiego, Polnej, całkowicie wstrzymany. Wyłączone zostaną również miejsca postojowe przy ul. Wardyńskiego, naprzeciw budynku Starostwa Powiatowego oraz parking przy Placu Św. Floriana. Za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

MIędzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozpocznie się 23 czerwca w Pabianicach i podzielony jest na kilka etapów. W I. zawodnicy z 30 ekip międzynarodowych pokonają 171,70 km jadąc z Pabianic do Łodzi i z Kutna do Płocka. Następnego dnia w III etapie przejadą z Koluszek do Sieradza (191,6 km). IV etap to trasa Tomaszów Mazowiecki- Kielce (212,7 km). Ostatni etap rozpoczyna się w Ostrowcu Świętokrzyskim kończąc na Stalowej Woli (165,3 km).

26 czerwca w godzinach 10-10:15 na ul. Rynek rozpocznie się start honorowy wyścigu podczas, którego peleton będzie mógł zaprezentować się sympatykom kolarstwa. Przejazd odbędzie ulicami: Rynek, Nowa, Siennieńska, Szeroka, Mickiewicza, Polna, Wardyńskiego, Denkowska, Starokunowska, Iłżecka. Zaraz po starcie honorowym o godz. 10:30 zawodnicy rozpoczynają tzw. ; „Ostry Start” czyli kolejny etap wyścigu, który zakończy się w Stalowej Woli. Trasa wyjazdu z Ostrowca będzie biegła przez: Rynek, Siennieńską, Szeroką, Mickiewicza, Żabią, Al. 3 Maja, Sandomierską, Zygmuntówką.

Imprezie głównej towarzyszyć będzie 12. Mini Wyścig „Solidarności” skierowany do młodszych zawodników. W tym roku dziewczęta i chłopcy w wieku 5 do 12 lat rywalizować będą pod hasłem „ Dzieci na Start. W trakcie cyklu wyścigów dla młodych kolarzy prowadzona będzie akcja „ Jeżdżę w kasku i odblasku”, która ma na celu zwiększenie wśród najmłodszych świadomości związanej z bezpieczeństwem na drodze.