Prezydent Jarosław Górczyński wręcza dyplom pracownikowi Targowiska

Już od ćwierćwiecza Targowisko Miejskie, przyciąga tysiące sympatyków nieskrępowanego handlu i zakupów. Klimat tego miejsca na stałe wpisał się w charakter miasta, a lokalizacja w centrum przyczynia się do utrzymującego się wysokiego zainteresowania klientów.

Okrągłą rocznicę Targowiska uczczono okazjonalnym tortem, którym poczęstowani zostali odwiedzający to miejsce klienci. Podczas „targowego święta” obecny był prezydent Jarosław Górczyński oraz dyrektor Mariusz Kosiarz, którzy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w uwagi handlarzy na temat poprawy funkcjonowania placu targowego. Prezydent podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w życie tego miejsca. - Przede wszystkim składam gorące podziękowania na ręce osób, które przez wiele ostatnich lat, a także aktualnie, swoją codzienną ciężką pracę wykonują przy stołach, w namiotach, na straganach handlowych, w halach targowych i na wszystkich placach targowiska. Dziękuję pracownikom i właścicielom podmiotów gospodarczych, którzy pomimo różnorakich przeciwności nie ustają w swoich wysiłkach i podejmują coraz nowsze wyzwania związane z ewolucją rynku hurtowego i detalicznego. Wyjątkowo mocno dziękuję rolnikom i sadownikom, których los jest mi szczególnie bliski, za ciężki codzienny wysiłek, który dzielą pomiędzy swoje obowiązki w gospodarstwach, a naszą „Targowicę” – podkreślił prezydent.

Za kilka lat to miejsce może wyglądać zupełnie inaczej stając się wzorem nowoczesności i funkcjonalności w regionie. Podczas konferencji prasowej, prezydent zadeklarował starania miasta w celu pozyskania dofinansowania na rewitalizację Targowiska Miejskiego. – Projekt zakłada budowę nowego, alternatywnego dojazdu od ulic: Chrzanowskiego, Denkowskiej oraz Kilińskiego o łącznej długości 1,975 km, budowę zadaszenia części placu targowego, utwardzenie placu oraz budowę nowych miejsc parkingowych. Gmina będzie starać się również o korzystne dofinansowanie na realizację projektu – zaznaczył prezydent Jarosław Górczyński.

Unowocześnienie Targowiska, ułatwi funkcjonowanie handlującym jak i kupującym, a w przypadku tych drugich ma również przyczynić się do zwiększenia liczby młodych Ostrowczan robiących tu zakupy. Nowe zadaszenie, ale otwarta przestrzeń targowa, uniezależni handel od warunków zewnętrznych, a zwłaszcza deszczowej pogody.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych, w Biurze Wystaw Artystycznych, odbyło się uroczyste spotkanie dla pracowników Targowiska Miejskiego. Prezydent Jarosław Górczyński podziękował za wieloletnie zaangażowanie i ciężką pracę i wręczył okazjonalne dyplomy. - W tym miejscu chcę również podkreślić duży wkład wszystkich, którzy organizują codzienne życie targowiska, dbają o jego stan i właściwe funkcjonowanie. Serdecznie dziękuję wszystkim byłym i obecnym pracownikom oraz Dyrekcji Targowisk Miejskich – powiedział prezydent. Spotkanie zakończyło się pięknym występem chóru „Coro Cantorum”, dziecięcego chóru „Wiolinki” i smacznym poczęstunkiem z lampką szampana.