Święto Niepodległości, Prezydent Miasta Jarosława Górczyński zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach.

Ostrowieckie uroczyste obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.30 od Mszy Świętej
w Kolegiacie Św. Michała.

Następnie, delegacje wyruszą ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim, gdzie nastąpią okolicznościowe wystąpienia oraz złożenie wieńców. Tą część uroczystości zakończą występy Szkolnej Orkiestry Dętej z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia oraz laureatów 17-tego Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O godz. 13.00 rozpocznie się Bieg Niepodległości, ze startem i metą na Miejskim Stadionie Sportowym „KSZO”.  Ze szczegółową trasą biegu można zapoznać się na stronach internetowych Urzędu Miasta i MOSiRu.