Nie tylko nowi inwestorzy, ale również firmy które na dobre zadomowiły się w Ostrowcu Świętokrzyskim i zatrudniają dziesiątki lub setki osób, są przedmiotem zainteresowania władz miasta. Z gospodarczą wizytą do firmy ELKOM TRADE wybrał się prezydent Jarosław Górczyński, gdzie spotkał się z prezesem Piotrem Michalakiem oraz wspólnikiem spółki Arturem Stefaniakiem.

Rozmowa dotyczyła planów rozwojowych firmy działającej na ostrowieckim rynku od wielu lat, a która w tej chwili zatrudnia blisko 200 osób. ELKOM TRADE produkuje systemy logistyczno - magazynowe bazując na 40 - letnim doświadczeniu w branży metalowej w zakresie zgrzewania i spawania. Zakres działalności firmy określają trzy nurty rozwoju branży: logistyka - magazynowanie, rolnictwo oraz usługi. W swojej ofercie posiada szeroką gamę pojemników siatkowych, nadstawek i rolkontenerów oraz konstrukcji z profili, które znajdują zastosowanie w produkcji, magazynowaniu i transporcie. Jest również pierwszym polskim producentem systemów klatkowych do hodowli kur niosek, spełniających wymogi Dyrektywy Unijnej w zakresie wyposażenia. W najbliższej przyszłości spółka planuje rozwój działalności w kierunku kompleksowego wyposażenia budynków inwentarskich i systemów do transportu zwierząt.

Dobra współpraca na linii gmina – przedsiębiorstwa, jest niezbędna w procesie odbudowywania przemysłowego znaczenia miasta na mapie regionu. Prezydent Jarosław Górczyński wielokrotnie podkreślał, mocne zaangażowanie i wsparcie dla inicjatyw biznesowych, których skutkiem jest zwiększanie zatrudnienia. Jedna z ostatnich decyzji, która w perspektywie czasu zaprocentują nowymi miejscami pracy, jest zakup 20 ha działki, z przeznaczeniem pod nowe inwestycje.