Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych realizuje projekt zakładający budowę asfaltowej nawierzchni na ul. Kolejowej. Prezydent Jarosław Górczyński wizytował miejsce robót, oceniając stan jego zaawansowania.

Pogoda nam sprzyja, dlatego miasto rozpoczęło już pierwsze inwestycje drogowe - podreślił prezydent Jarosław Górczyński. Rozpoczęliśmy od długo oczekiwanej przez wielu przedsiębiorców budowy drogi asfaltowej na ul. Kolejowej. Warunki są bardzo trudne, ponieważ jest to na terenie tzw. starego zakładu huty, w związku z tym koparki często natrafiają np. na gruby beton zakopany w ziemi. Inwestycja jest jednak bardzo potrzebna, aby usprawnić komunikację w dolnej części miasta. Jest coraz większe zainteresowanie działkami inwestycyjnymi w sąsiedztwie drogi w związku z tym zwiększy się znacznie ruch samochodowy. Za przykład podam firmę WOST S.A., która w połowie roku, uruchomiając pełną produkcję wygeneruje ruch 900 tirów miesięcznie.

Droga ułatwi również dojazd do pracy osobom zatrudnionym w okolicznych firmach, których liczba w ciągu roku znacznie się zwiększy.

Wiosna daje zielone światło do rozpoczęcia kolejnych robót drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku w budżecie miejskim, na inwestycje i remonty drogowe zarezerwowana jest rekordowa kwota ponad 7.5 mln. złotych. Możemy więc spodziewać się wielu bardzo potrzebnych inwestycji w tym zakresie.