Intensywne opady deszczu

Data utworzenia 2021-09-18 07:00:01Ważne do 2021-09-19 00:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczuPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

infolinia

Nie spisałeś jeszcze się w NSP2021? Zostało już tylko 14 dni do zakończenia spisu! Wejdź na spis.gov.pl i spisz się wygodnie przez internet! Przypominamy, że infolinia spisowa 22 279 99 99 jest czynna codziennie w godzinach 8:00-20:00.

 


 

zus

 


 

olakat spis

 


 

plakat spis godziny A3 wrzesien

 


 

2021 09 06 14h19 28

 


 

239349905 4402525239816983 6299894867758274802 n

 

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Nadal istnieje możliwość dokonania samospisu przez internet, logując się na stronie spis.gov.pl.

Można również tego dokonać przez telefon dzwoniąc na infolinię pod
nr
22 279 99 99 lub spisać się za pośrednictwem rachmistrza, który będzie kontaktował się z Państwem, telefonując z numeru 22 828 88 88. Ważną informacją w tym przypadku jest to, że nie możecie Państwo odmówić udzielenia wywiadu rachmistrzowi, możecie natomiast umówić się z nim na inny termin.

Dokonanie samospisu jest formą preferowaną, bezpieczną i najszybszą. Unikniemy wówczas telefonów od rachmistrzów, a nawet ich wizyt w przypadku, gdy kontakt telefoniczny nie będzie możliwy.

Osoby, które chciałyby dokonać samospisu, a z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić w domu (np. nie mają komputera czy dostępu do internetu) zapraszamy do Urzędu Miasta  przy ul. Głogowskiego 3/5. Można będzie przyjść i dokonać samodzielnie spisu, korzystając ze stanowiska przeznaczonego specjalnie do tego celu, zlokalizowanego w wejściu głównym do budynku Urzędu.

Jedynie dla osób starszych lub potrzebujących wsparcia, które nie są w stanie samodzielnie dokonać samospisu, członkowie Gminnego Biura Spisowego zagwarantują pomoc przy czynnościach z tym związanych. Będzie to możliwe
w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 11.00 do 14.00.

plakat spis godziny copy

SPIS TRWA DO 30 WRZEŚNIA 2021 ROKU.

RACHMISTRZ4

nsp 300x600px

 
Loteria
Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym!
 
 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia. Będzie on prowadzony przez sześć miesięcy, do 30 września 2021 roku.
 
Jak można się spisać?
 
Domyślnym sposobem na spisanie się jest samospis internetowy. Można to zrobić wchodząc na stronę internetową spis.gov.pl. Spisać się można również telefonicznie, dzwoniąc pod numer 22 279 99 99. Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. Do osób, które nie spiszą się samodzielnie, będą dzwonić także rachmistrzowie z numeru 22 828 88 88.
 
Kto musi się spisać?
 
Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy dla każdego obywatela. Mówi o tym ustawa o statystyce publicznej. Osoby, które nie dopełnią tego obowiązku, mogą zostać ukarane. Za brak udziału w spisie powszechnym grozi grzywna nawet
w wysokości 5 tysięcy złotych.

Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć?
 
Pytania, które znajdują się w spisie powszechnym, dotyczą kilku kwestii, przede wszystkim zaś danych osobowych, kwestii związanych z miejscem zamieszkania i relacjami rodzinnymi. W spisie powszechnym znajdują się także pytania, na które odpowiedź nie jest obowiązkowa. Dotyczą one wyznania religijnego oraz przynależności do mniejszości etnicznych. Pełną listę pytań można znaleźć pod adresem: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

 

W Urzędzie Miasta przy ul. Jana Głogowskiego 3/5 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 pełni dyżur Gminne Biuro Spisowe. Tu również utworzone zostało stanowisko komputerowe do samospisu internetowego. Każdy chętny może z niego skorzystać, po uprzednim uzgodnieniu daty i godziny, dzwoniąc pod nr tel. 41 2672122, 41 2672 136, 41 2672 137.

Twoje dane są u nas bezpieczne!

Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że w Spisie Powszechnym nigdy nie pytamy o wielkość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane.

Dodatkowo, na stronie Urzędu Statystycznego w Kielcach na Respondentów czekają liczne konkursy związane z NSP2021!

Więcej dowiesz się na portalu spis.gov.pl

 


 

Liczymy się dla Polski!

Świat, który nas otacza ulega ciągłym zmianom. Zmienia się liczba ludności, nasze warunki życia, czy rynek pracy. Dlatego też Główny Urząd Statystyczny zbiera i udostępnia dane, które pozwalają zbadać zarówno wielkość, jak i kierunek tych zmian. Najważniejszym badaniem statystycznym jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP2021) - realizowany co 10 lat, który rozpoczął się w dniu 1 kwietnia 2021

Dlaczego spis jest tak ważny?

Badania statystyczne, a w szczególności spisy powszechne są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania państwa, ale także dla każdego mieszkańca. Podczas spisu zbierane będą informacje, które pozwolą na analizę procesów, jakie zaszły w naszym społeczeństwie na przestrzeni lat 2011 – 2021 na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Spisz się jak najlepiej!

Rozwój technologii ułatwia życie na wielu płaszczyznach – dlatego jako przedstawiciele statystyki publicznej wychodzimy naprzeciw potrzebom obywateli. Dbając o wygodę
i bezpieczeństwo Respondentów zdecydowano, że podczas NSP2021, to właśnie
samospis internetowy będzie podstawowym kanałem przekazywania informacji. Aplikacja dostępna będzie przez cały okres trwania spisu, wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu.

Dodatkowo, 4 maja wdrożymy metody pomocnicze – wywiady bezpośrednie lub telefoniczne, które przeprowadzą nasi rachmistrze. Osoba, która nie dokonała samospisu internetowego nie może odmówić przekazania danych w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego.

 

Co będzie wyróżniać rachmistrza terenowego?

 

Każdy rachmistrz terenowy będzie posługiwał się identyfikatorem rachmistrza spisowego oraz urządzeniem mobilnym do rejestracji danych zbieranych od respondentów, które otrzyma przed rozpoczęciem prac spisowych. Identyfikator będzie stanowił jeden z elementów uwierzytelniających rachmistrza. Wykonywanie prac spisowych będzie możliwe dopiero po przeszkoleniu z zakresu ochrony danych osobowych i otrzymaniu upoważnienia do przetwarzania danych osobowych, po przeszkoleniu i pouczeniu o istocie tajemnicy statystycznej oraz po złożeniu pisemnego przyrzeczenia o jej zachowaniu.

Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich w naszym Urzędzie Gminy przygotowaliśmy stanowisko, na których będzie można się nie tylko spisać przez cały okres trwania spisu, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

 

Nagradzamy samospis w Urzędzie Miasta!

Specjalnie dla naszych Mieszkańców zostanie zorganizowany Tydzień Spisowy. Codziennie pierwsze 5 osób, które w dniach od 26 do 30 kwietnia spiszą się  na stanowisku przygotowanym w Urzędzie Miasta otrzyma upominek z logo spisu.

Tajemnica statystyczna

Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że w Spisie Powszechnym nigdy nie pytamy o wielkość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a dla nas bardzo ważny, bo jak głosi hasło rozpoczynającego się spisu #liczysiękażdy.


 

1. Zarządzeniem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w dniu 25 stycznia utworzone zostało Gminne Biuro Spisowe dla przeprowadzenia Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zarządzenie <pobierz plik>


 


Więcej informacji nt. spisów dostępnych jest na stronie https://spis.gov.pl.


 

Ustawa o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (plik do pobrania)

 


 

 

Osoba, która wytworzyła lub odpowiada za treść: Robert Pasternak