Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

UWAGA !!! INTENSYWNE OPADY DESZCZU

Utwór promujący letnie baseny na Rawszczyźnie w wykonaniu ostrowieckiego rapera Wicka, czyli Wiktora Wąsickiego.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym poszczególne etapy powstawania letnich basenów na Rawszczyźnie. Rawka Od Nowa to miejsce na planie Ostrowca Świętokrzyskiego, na które od lat czekali nasi mieszkańcy.

Zakończyły się prace konserwatorskie przy naprawie sygnaturki na dachu kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zrealizowane prace konserwatorskie objęły wzmocnienie konstrukcji dachu.

W ostrowieckim Urzędzie Miasta, w obecności Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, przedstawiciele siedmiu samorządów podpisali umowy na rozbudowę swoich targowisk.  Gospodarzem spotkania był Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

„Bezpiecznie na drodze” to hasło, pod którym w ostatnią niedzielę na ostrowieckim odbył się  festyn, którego organizatorem był Urząd Miasta.

Podczas ostatniej Rady Miasta prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaapelował do radnych o pomoc dla mieszkańców miejscowości Rytel w gminie Czersk w powiecie chojnickim.

Udział w Centralnym Okręgu Przemysłowym, to ważna karta w historii wielu miast południowo - wschodniej Polski. Ta niezwykle śmiała koncepcja rozwoju ekonomiczno - gospodarczego kraju odcisnęła trwałe piętno na historii i dalszych losach wielu przemysłowych ośrodków, w tym Ostrowca Świętokrzyskiego.

Grupa węgierskiej młodzieży wraz z opiekunami 2 sierpnia zwiedzała Ostrowiec Świętokrzyski. Korzystając z zaproszenia prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego młodzież z węgierskiego Jászárokszállás odwiedziła ostrowiecki magistrat.